
Макарівська громада втратила ще одного героя – загинув Руслан Ісмаілов
26 Липня, 2024
Втрачені захисники. Олександр Терлецький – бойовий медик
27 Липня, 2024Медики Алла Соломенко та Тетяна Головченко розповіли про часи активних бойових дій у Макарівській громаді на Київщині та про роботу на медичному фронті у селі Наливайківка.
Інформаційне агентство “MKV” продовжує цикл статей про роботу медичних працівників у Макарівській громаді на Київщині під час активних бойових дій.
Засоби для надання першої допомоги придбали в аптеках
У Наливайківці пункт медичної допомоги був організований у місцевому ФАПі, де постійно перебували Тетяна Головченко, медична сестра з 25 річним досвідом роботи та Алла Соломенко, молодша медична сестра відділення реанімації Макарівської БЛІЛ Макарівської селищної ради. Крім того дівчатам допомагали Вікторія Гачинська, місцевий фельдшер та Марина Радченко, колишня сільська голова Наливайківки.
У с. Наливайківка перші загальні збори волонтерів відбулися 24 лютого. Але у той день навіть мови не було про потребу в медиках. Зокрема, Тетяну Головченко, яка прийшла на збори відмовилися записувати до списків добровольців, пояснивши, що її допомога не потрібна.
Але дівчата не пали духом і почали самостійно готуватися, до гірших варіантів. 26 лютого Алла Соломенко, перебуваючи на чергуванні в відділенні реанімації, придбала в аптеках Макарова різноманітні медичні засоби для надавання першої медичної допомоги.

А 27 лютого Алла Анатоліївна зібрала Вікторію Гачинську та Тетяну Головченко у приміщенні ФАПу, де медичні працівники вирішили, не чекаючи вказівок, готувати приміщення та засоби для надання першої медичної допомоги.
Допомога цивільним
А вранці 28 лютого медичним працівникам Наливайківки довелося надавати допомогу першому пораненому, місцевому мешканцю Віктору Манченку, якого волонтери привезли додому до Тетяни Головченко. Повертаючись додому з роботи Віктор підірвався на «розтяжці». Потім ще 5 днів Віктор перебував під спостереженням Тетяни Головченко і лише 8 березня виїхав з Наливайківки.
1 березня при спробі виїхати з Вишеграда на Житомирське шосе, рашистами були обстріляні три легкових автомобілі. Серед постраждалих була 9-річна дитина. Шукаючи медичних працівників, вони потрапили до ФАПу у Наливайківці де їм надали першу допомогу. І саме цього дня медики прийняли рішення залишити будинок Тетяни Головченко та перейти до приміщення ФАПу. Хоча там не було укриття, проте умови для хворих були кращими.
Хлопчик з мамою перебували в Наливайківці до 2 березня, а потім їх в Радомишль вивезла на власному авто Марина Радченко.
2 березня до Наливайківки польовими дорогами з Королівки привезли породіллю, яка уже мала народжувати. Місцеві медики уже були готові приймати роди. Але коли з’ясувалося, що без кесаревого розтину не обійтися, було вирішено її евакуювати на Житомирщину. Знову ж на себе цю місію взяла Марина Радченко.
Співпраця з 14-ю бригадою
5 березня за допомогою до медиків звернувся Микола Цюрик, військовослужбовець з 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого. Він пошкодив сильно ногу і була загроза зараження. Потім солдат ще кілька разів приходив на перев’язку. Але, на жаль, 12 березня, під час артилерійського обстрілу Наливайківки він загинув.

6 березня з Наливайківки, зважаючи на важку ситуацію виїхала, Вікторія Гачинська. А Алла Соломенко з чоловіком Олександром вирішили перебратися на постійне місце перебування до ФАПу, щоб завжди бути на місці.

Цього дня було два важко поранених з місцевих мешканців. Їм надали першу допомогу, і відразу відправили в Радомишль. Хлопцям через вчасно надану допомогу, вдалося врятувати життя.

За допомогою до місцевих медиків зверталася Катерина Ступницька, медична сестра 14-ї ОМБр. 8 березня вона привезла пораненого бійця до ФАПу. Солдату була надана перша медична допомога. Але зважаючи на його стан, далі він був вивезений на Житомирщину. Ввечері 8 березня стало відомо, що медична сестра Катерина Ступницька загинула в Наливайківці, надаючи допомогу пораненим бійцям, під час авіаудару по селу.

Солдат, також завдяки першій допомозі був врятований, зараз він перебуває на реабілітації за кордоном.
Медики у ФАПі постійно надавали допомогу і місцевим, і солдатам. Намагалися тримати зв’язок з Сергієм Соломенком та Олександром Піхедом, які надавали поради щодо першої допомоги.
Після 14 березня уже було легше
Загалом у першій половині березня у Наливайківці було надано допомогу понад 20 особам. Станом на 14 березня переважна більшість мешканців Наливайківки було евакуйовано і тоді звернень до медиків стало значно менше.
Інформаційне агентство “MKV” продовжує цикл розповідей про медиків Макарівщини, які тримали медичний фронт у дні активних бойових дій у Макарівській громаді на Київщині.
Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!