Владика Української греко-католицької церкви відвідав постраждалі громади Макарівщини
4 Серпня, 2023ДБР завершило розслідування щодо судді Тандира, який у стані сп’яніння на смерть збив військовослужбовця на блокпосту в Києві
7 Серпня, 2023Захід переносився через негоду і нарешті 29 липня команда соціаьного проєкту та громада Макарова зібрались на Зелену толоку.
Про це повідомляє інформаційне агентство “MKV”.
Команда проєкту “Наше місце” прибула у Макарів у суботу. Збиралися на ґанку Краєзнавчого музею.
Незабаром, на галявині “Пʼятачку” вже цілий натовп місцевих: починає бути так шумно та весело, що вініловий програвач майже не чути.
Андрій Батін, урбаніст, дизайнер та співзасновник кількох організацій, який на “Нашому місці” відповідає за спільне створення кльових конструкцій представляє проєкт, програму на день та двох кураторів — Сергія Хару, еколога та спеціаліста з екоосвіти, та Олександру Кравченко, едукаторку, яка піде в експедицію з дітьми.
За секунду після інструктажу люди вже по всьому пʼятачку. Швидко розподіляються роботи. Пані поспішають: “Треба ще на свої городи!.. ну і дітей побачити”. Деякі учасники так захоплюються активностями, що Сергій не встигає роздавати інструкції. Особливо цікаво людям поряд з подрібнювачем та бензопилою.
Не було так чисто з 1967 року
“Тут не було так чисто з 1967 року!” – сміється пан Віталій, директор Краєзнавчого музею.
Останній розташований на Пʼятачку та часто потерпає від підлітків та занадто активних компаній. Пан Віталій також розказує про регулярні суботники та спроби слідкувати за Пʼятачком самотужки, які провалюються завдяки пʼяним компаніям.
Поки дорослі “граються” з пилами та граблями, діти зайняті серйозною справою: вони досліджують та мапують територію. Їхнє завдання — побачити це місце, його цікавинки, секрети, принади та нанести їх на мапу.
З десяток дітей різного віку (цього разу найстаршому — шістнадцять, а наймолодшому, за словами дітей, “невідомо як мало” років) дуже зайняті та зосереджені. Вони зривають шовковицю, виготовляють карти та пізнають місцеву флору.
Останню толоку проводили в 93-му і вона теж була Зелена
Ближче до обідньої перерви захід потрохи перетворюється з толоки на нетворкінг. З командою проєкту знайомиться пан Анатолій.
“Останню толоку тут проводили в 93-му році, і вона теж була зелена. Мені тоді теж було десь 30, як вам.”, – каже він.
Компанія дівчат запевняє, що вони ходитимуть сюди на обід, поки буде тепло.
Діти завершують свої мапи з Сашею та з задоволенням приєднуються до лекції про місцеві рослини та комах від Сергія. На них чекає ще будиночок для комашні. Довго сперечаються, чи потрібні йому двері.
Після толоки частина зелені ще залишається на локації: її мають вивезти комунальники найближчим часом. Але навіть так бачимо одразу кілька цікавих локацій: від затишного лекторію з тюками до чистеньких ділянок біля туалетів.
Команда фіналізує бачення розвитку простору та передасть архітекторам на розробку. Вони пообіцяли повернутися з анонсами наступних подій. Також команда проєкту подякувала всім партнерам, завдяки яким вдалося організувати Толоку, а особливо — розсаднику рослин “ЕкоКраїна“, завдяки яким нам вдалося висадити дерен. Звісно, подякували і громаді.
Довідка ІА “MKV”
Проєкт «Наше місце» спрямований на відродження громадських просторів, які були занедбані або постраждали в результаті російсько-української війни. Він зосереджений на малих містах та селищах. Разом із командою «Нашого місця» локальна громада створює і отримує сучасний простір для спільного користування: від втіленого професійними архітекторами та дизайнерами бачення до спорудження малих форм за допомогою найкращих спеціалістів. Процес дає спільноті змогу налагодити горизонтальні звʼязки, а місце надає можливості з гідністю та комфортом організовувати своє життя поза домом. Проєкт ініціювала і фінансує група компаній RDS, яка входить в ТОП-3 дорожньо-будівельних компаній в Україні.
Раніше ІА “MKV” повідомляло, що Макарівська селищна рада та RDS підписали відкритий меморандум про співпрацю, який передбачає побудову громадського місця в Панському парку у Макарові.
Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!