Затверджено герб Макарівської громади
29 Липня, 2021Незвичайний ресторан-літак у селі Юрів
29 Липня, 2021Журналісти інформаційного агентства “MKV” мали змогу познайомилися з керівником равликової фабрики Іваном Осюком, який із задоволенням розповів про історію створення підприємства та поділився секретами технологічного процесу.
Макарівська новостворена громада намагається впевнено крокувати у ногу із часом, заявляючи про себе хорошими справами, розвитком інфраструктури, покращенням благоустрою та ініціює бажання жити по-новому, працювати по новому, аби стати дійсно потужною повноправною частиною європейської країни, а не «бідною прийомною дочкою», як інколи чутно.
Інформаційне агентство “MKV” у рамках проєкту “Вони працюють у Макарівській громаді” розпочинає серію матеріалів про підприємства, установи, організації, які небайдужі до долі нашої громади, розвитку її інфраструктури, які борються за відновлення економічного та культурного потенціалу населених пунктів.
І першою ми відвідали славнозвісну Наливайківку, де вже другий рік функціонує дивовижна фабрика равликів, яка є складовою частиною ТОВ «Осиково.ІО».
За сприяння старости у селах Наливайківка та Почепин Макарівської селищної ради, Маргариті Тереховій, а також дякуючи Ользі Домашенко ми мали змогу познайомилися з керівником фабрики Іваном Осюком, який з задоволенням розповів про історію створення підприємства та поділився секретами технологічного процесу.
Ну і не оминули ми теми активної участі Івана Олександровича в соціальних проєктах Наливайківки.
Ідея створення фабрики равликів у Наливайківці
Як каже Іван, ідея створення подібного проєкту виникла достатньо давно і легко. Але от прийняття рішення було не простим, бо на аналіз ризиків та перспектив бізнесу пішло багато часу, плюс «за і проти» були занадто рівноправні між собою. Що також давало сумніви. Ідея достатньо незвична, погодьтесь.
Ну от рішення прийнято, але де? Настав час вибору місця, де можна було б розгорнути таку незвичайну фабрику. Після всіх роздумів, обрали Наливайківку, при чому комедія вибору в тому, що він був абсолютно випадковим. Але саме тут підійшли всі умови: чиста вода і грунт без хімікатів.
На території колишнього колгоспу розпочалося спорудження всього необхідного і відразу вирощування равликів. За перший рік продуктивність фабрики складала 70 тон равликів. На жаль, почався карантин в один час, який вніс свої корективи щодо бізнес-плану підприємства. А тому на другий рік роботи було прийнято рішення зменшити продуктивність і більше зосередитися на розбудові інфраструктури підприємства.
Равлики від вирощування до готової страви
У планах Івана Осюка створити закритий цикл вирощення равликів – від ікри до готових продуктів з м’яса равликів, і все це на території Наливайківської фабрики.
За словами керівника фабрики, процес вирощування равликів не є простим (хоча на перший погляд саме так і здається). Вирощують в Наливайківці Helix aspersa Мюллер, а не звичайних польових, на спеціальних полях-квадратах. Там знаходиться равликова ікра. Одне таке поле має площу 1 га, ви тільки уявіть. Зверху розміщенні дерев’яні щити, які з певною частотою поливаються водою. Ось в таких умовах і ростуть равлики. Якщо погода похмура, вони перебувають зверху на щитах, якщо на вулиці спекотно, то равлики ховаються під щити.
Перетворення з ікри в повноцінного равлика триває 4 місяці. Потім їх збирають і переносять в спеціальне приміщення, де равликів миють і три дні вони голодують, а потім на них чекає холодильна камера, де, за допомогою поступового зниження температури, вони засинають. Лише після цього можна відділяти мушлю від равлика.
І кінцевий етап — приготування або заморожування.
Равликів з Наливайківки, за словами Івана Осюка купляють як в Україні так і закордоном. В реалізації равликів підприємство співпрацює з компанією «Volutee».
На сьогодні у підприємстві працюють всього 20 працівників, але із розширенням технологічних процесів, будуть збільшувати і працівників. Крім того, на сезонні роботи наймають велику кількість працівників. Переважно це мешканці Наливайківки та Ніжилович.
Бізнес, який відчуває соціальну відповідальність
Ну і не могли ми залишити поза увагою активну допомогу Івана, як підприємця, мешканцям Наливайківки. Саме завдяки його активній участі, місцева футбольна команда «Іскра», яка грає в Об’єднаному чемпіонаті, отримала свою нову футбольну форму. Також на території Наливайківки представники підприємств висадили понад 200 дерев, за якими продовжують доглядати, поливати та оберігати.
І головна ініціатива Івана Олександровича, яка немає на сьогодні аналогів в громаді, до речі, – створення штучного мініфутбольного поля. Поки ще йде будівництво, але, за слова Івана, до кінця серпня відбудеться офіційне відкриття майданчика. Сподіваємося що саме ця подія стане поштовхом до розвитку дитячого спорту в Наливайківці та ми ще не раз почуємо про це село, його мешканців і що приклад Івана Осюка буде підтриманий іншими підприємцями Наливайківки .