Герб Макарівської громади
7 червня 2021 р. виконавчим комітетом Макарівської селищної ради було затверджено герб Макарівської ОТГ.
За рекомендацією Українського геральдичного товариства герби ліквідованих районів мають бути передані до музейних закладів, а новоутворенні громади мають затвердити нову офіційну символіку.
За активної участі представників УГТ було створено новий герб Макарівської громади. На золотій хвилястій балці червоний круглий щиток зі золотою грецькою літерою «Дельта», обабіч нього по синьому лапчастому хресту; у верхньому синьому полі срібна церква з трьома банями, у нижньому зеленому полі – золота «пальчата» фібула.
Головним елементом герба є щит.
Хвиляста балка присутня в гербах Макарова й колишнього Макарівського району.
Фібула VI–VII ст. належить до 4-ї типологічної групи «пальчатих фібул» Пеньківської культури, яка належала давнім слов’янам. Фібули такого типу знаходили на території громади, що свідчить про проживання на теренах громади наших предків слов’ян.
Золота «Дельта» у червоному полі є гербом роду Тупталів, які довгий час мешкали у Макарові. А Сава Туптало був макарівським сотником у війську Богдана Хмельницького
Лапчасті хрести, які ще називають «козацькими», уособлюють дві козацькі сотні – макарівську та рожівську.
Зображення церкви, яка була збудована Савою Тупталом у Макарові. Креслення було виявлено у «альбомі Януша Радзивілла». У XVII ст. храми з такою архітектурною функціонували у багатьох селах сучасної Макарівської громади.
Додатковими елементами герба є стилізований бароковий картуш та срібна мурована корона. Картуш засвідчує глибокі традиції української культури і, зокрема, геральдики. Корона вказує на статус громади як селищної.
Саме герб Макарівської громади використано у логотипі нашого видання “Макарівський вісник”.