
Олександр Ляшук з Макарівської громади загинув на Донеччині захищаючи Батьківщину
6 Липня, 2023
У Макарівській громаді завершили відновлення хірургічного відділення лікарні(ФОТО)
6 Липня, 2023Нові дані про військову допомогу Україні вказують на значну зміну балансу важкого озброєння на полях битв після 16 місяців війни.
Про це повідомляє інформаційне агентство “MKV” з посиланням на Bloomberg.
Оновлена база даних Ukraine Support Tracker, яку підтримує німецький Кільський університет світової економіки, повідомляє, що спонсори Києва поставили 471 новий танк з початку війни, а ще 286 поки ще не надійшли, при цьому кількість нових обіцянок сповільнилася.
У поєднанні з підрахунком обладнання, втраченого або захопленого розвідувальною групою Oryx, яку багато хто вважає надто консервативною, ці цифри свідчать про те, що танковий парк України зріс з початку вторгнення минулого року, в той час як танковий парк росії скоротився вдвічі.

За даними Oryx, які фіксують лише втрати, які вони можуть підтвердити, 2082 російські танки було знищено, пошкоджено, покинуто або захоплено з початку війни в 2022 році. Москва на початку війни мала 3417 доступних танків, згідно з Military Balance, щорічним довідником військової могутності, який був опублікований лондонським аналітичним центром – Міжнародним інститутом стратегічних досліджень.
Навколо таких цифр існує величезна невизначеність, оскільки обидві сторони розглядають свої втрати як державну таємницю і є значні труднощі зі збором даних у відкритих джерелах. Також немає достовірних даних про кількість резервних танків або артилерійських знарядь, які росія виготовила або залучила з консервації з початку війни.
Танків у України навіть більше, ніж у росії, але досі недостатньо
“Зміна балансу важких озброєнь є важливою, але далеко не вирішальною для поточного контрнаступу України”, – вважає Йоганн Мішель, фахівець із сухопутних війн у Міжнародному інституті стратегічних досліджень.
Він вважає, що навіть якщо ситуація виглядає більш-менш рівно в цифрах, фактично це не так.
«Проблема в тому, що Україні зараз потрібно повернути територію, вона перебуває в наступі проти добре підготовленої оборони, а для цього потрібна сильна перевага», – додав Мішель
Довідка ІА “MKV”
Ukraine Support Tracker перераховує та кількісно визначає військову, фінансову та гуманітарну допомогу, обіцяну урядами різних країн Україні в період з 24 січня 2022 року до 31 травня 2023 року. Він охоплює 41 країну, зокрема це країни-члени ЄС, члени G7, а також Австралія, Південна Корея, Туреччина, Норвегія, Нова Зеландія, Швейцарія, Китай, Тайвань, Індія та Ісландія. База даних призначена для підтримки фактологічної дискусії про підтримку України.
Oryx, або Oryxspioenkop — нідерландський сайт розвідки на основі відкритих джерел оборонної тематики та дослідницька група з питань війни. Ним керують Стейн Мітзер і Йоост Оліманс. Блог здобув міжнародну популярність завдяки своїй роботі щодо російського вторгнення в Україну, підрахунку та відстеження матеріальних втрат на основі візуальних доказів та розвідувальних даних на основі відкритих джерел (OSINT) із соціальних мереж.
Раніше ІА “MKV” розповідало про аналітику щодо того чи зможуть британські, американські та німецькі танки змінити хід війни.
Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!