Київська ОВА починає викуп квартир для тих, хто втратив житло
6 Липня, 2022Дев’ять HIMARS вже знаходяться в Україні та нищать ворога
7 Липня, 2022Президент України посмертно присвоїв звання Героїв України трьом танкістам з 14-ої механізованої бригади імені князя Романа Великого, які загинули 8 березня 2022 року при обороні Макарова.
Сергій Васич
Народився в 1971 році в Батумі, в сім’ї військовослужбовців. Родина мешкає в смт Гриців на Хмельниччині.
Сергій працював оператором відділення зв’язку у Грицеві. Був одружений, виховував двох доньок.
«Він був людиною, сильною духом, – розповідає секретарка Грицівської громади Валентина Грабарчук. – У 2015 році його мобілізували до лав ЗСУ, службу проходив у зоні ООС. Мужньо обороняв нашу країну від російського агресора, знищуючи ворожу техніку та живу силу противника. Як старший наставник ділився своїми знаннями та досвідом з молодим поповненням.
Не раз повторював: «Якщо хочеш навчити чогось бійця, маєш сам це добре вміти…»
«Коли Сергій приїздив додому із фронту, завжди був у гарному настрої. Розповідав, що у його підрозділі панують взаємодопомога, взаєморозуміння, спільне бачення того, як розвиватися й куди рухатися»», – каже Валентина Грабарчук.
За словами співрозмовниці, останні місяці перед війною боєць постійно перебував на військових навчаннях. Він хотів, аби було більше стрільб, польових та нічних виходів. Усе – задля того, щоб поліпшити власні вміння та знання. Наче щось передчував…
«На жаль, родина трагічну звістку сприйняла вкрай болісно. Досі у них жевріє надія, що це якась прикра помилка», – ділиться Валентина Грабарчук.
«Є люди, в яких серце – як сірникова головка, а у нього серце, як космос – відкрите для всіх», – так про Сергія кажуть його рідні.
З 2018 року був командиром танка 14-ої бригади. Виконував бойові завдання в зоні операції Об’єднаних сил на сході України, старший сержант ЗСУ.
Олег Свинчук
Народився 12 вересня 1993 року в селі Бережці на Волині.
Олег був наймолодшим сином у родині Надії та Анатолія Свинчуків. Ріс оточений любов’ю трьох братів і двох сестер, єдиний залишився жити у батьківській хаті. Чекали, коли він одружиться і приведе невістку.
Він був дуже веселий, умів знайти потрібне слово, щоб підтримати. Мав багато друзів, – згадує сестра Олена. – Любив дітей. Своїх не мав, то грався з племінниками.
У 22 роки пішов у ЗСУ, пройшов контрактну службу у 2015–2016 роках. З 2021 року – контрактник 14-ої бригади.
Коли з осені почали говорити, що росія нападе на Україну, Олег казав: «Ми обов’язково переможемо, але вернемося додому не всі». Ніби щось відчував, – із сумом розповідає Олена. – Уже коли почалася війна, він по телефону запевняв, що все добре, роботи багато. «Хочу додому, у тепле ліжко і відіспатися», – ця фраза особливо запам’яталася. А ще він казав, щоб ми не боялися – вони стоятимуть до останнього і до нас ворога не пропустять.
8 березня мама з сестрою чекали Олежикового дзвінка. Було тривожно на серці. А під вечір біля подвір’я зупинилася машина і вийшли люди у військовій формі. Тато так і вкляк біля дверей, а мама й кроку не могла ступити – як таке сталося з їхнім сином!
Віталій Пархомчук
Народився в селищі Заболоття на Волині.
З раннього дитинства життя Віталія Пархомука складалось не так, як у всіх. Батьки розлучилися, і хлопчик, якому не було ще й двох років, став жити з татком Василем. Той зійшовся з братовою вдовицею Галиною, яка також мала синочка. Росли як рідні брати. Народилося ще двоє спільних діток. Жили дружно. Віталій називав Галину мамою. У ті часи в сім’ї не раз жартували про ігри дітей: «Ой, дивися – твій і мій наших б’ють!»
Він був спокійний і небалакучий, – згадує про Віталія колишня дружина Тетяна. – Дуже любив нашу донечку Софійку, вона схожа на нього. Часто приходив до дитини. Грали у шахи, ходили на риболовлю, плавали на озері.
Через проблеми зі здоров’ям Віталій Пархомчук міг уникнути служби в лавах ЗСУ. Проте пішов добровольцем на Донбас ще у 2014 році. Коли повернувся, важко звикав до мирного життя. У 2019-му знову став до лав Збройних сил. Почав будувати у Заболотті невеличку хату. Рідним казав, що військового контракту, який закінчувався наприкінці березня, більше не продовжуватиме. Повернеться додому і спробує налагодити своє життя.
8 березня мама Галя так і не дочекалася дзвінка від свого 38-річного Віталіка. Це було не схоже на нього, адже телефонував їй мало не щодня. А тут свято – і тиша.
8 березня 2022 року три танкові екіпажі 14-ї окремої механізованої бригади брали участь у боях за Макарів.
З першого пострілу танкістам під командуванням Сергія Васича вдалося підбити головну машину, інші два танки підтримали вогнем. Одна за одною ворожі машини спалахували від влучних пострілів.
Піхота почала розбігатися, згодом вони виявили позицію наших танкістів, викликали артилерію. Маневруючи, наші танкісти знищували ворога.
Танк старшого сержанта Васича увійшов противнику у фланг і почав вести вогонь осколково-фугасними снарядами, викурюючи піхоту. Разом три українських танкових екіпажі в бою знищили шість одиниць ворожої техніки та значну кількість живої сили ворога. Так, ворог був відкинутий.
Однак ворожа протитанкова керована ракета потрапила в український танк Т-64БВ: здетонував боєкомплект і зірвало вежу. Екіпаж у складі командира старшого сержанта Сергій Васича, солдата Олега Свинчука та старшого солдата Віталія Пархомука загинув у бою.
За особисту мужність і героїзм, виявлені при захисті державного суверенітету і вірність військовій присязі 12 березня 2022 року старшому сержанту Сергію Васичу, старшому солдату Віталію Пархомуку і солдату Олегу Свінчуку посмертно присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».
Дякуємо вам. Вічна пам’ять Героям України!
Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!