Макарівська селищна рада впроваджує фінансову автономію освітніх закладів
З початку 2022 року заплановано перевести на фінансову автономію ряд освітніх закладів Макарівської територіальної громади.
Про це повідомляє інформаційне агентство “MKV” з посиланням на повідомлення Макарівського селищного голови Вадима Токаря у соціальній мережі фйсбук.
З цього питання Макарівський селищний голова провів робочу нараду з начальником Відділу освіти, молоді, фізичної культури і спорту Іриною Волощенко та директорами закладів загальної середньої освіти, на якій обговорили питання про визначення першочергових завдань для ведення закладами освіти самостійного бухгалтерського обліку та про основні повноваження керівників освітніх установ.
Фінансова автономія надає більше можливостей для шкіл використовувати власні кошти на формування структури закладу та штатного розпису, встановлення доплат, надбавок, премій, оплату ремонтних робіт у закладі, оплату підвищення кваліфікації педпрацівників.
Повну фінансову автономію мають школи, наприклад, у Бельгії, Латвії, Данії і Швеції. Вони мають повну свободу у використанні бюджетних коштів, які отримують у вигляді субвенцій.
Але це не тільки про окремий рахунок для кожної школи та розширений штат бухгалтерів. Це, перш за все, нова система господарювання, яка опирається на:
Фінансова автономія розширює список джерел, з яких освітній заклад може отримувати фінансування. Серед них:
З початку 2022 року заплановано перевести на фінансову автономію такі заклади освіти: Великокарашинська ЗОШ, Колонщинська ЗОШ, Мотижинський ліцей, Пашківська ЗОШ, Кодрянське НВО, Копилівський ліцей.
Раніше ІА “MKV” повідомляло, що заклади освіти Київщини отримають 3395 ноутбуків, 77 вже отримали у Макарівській громаді, а у Плахтянці Макарівської громади здійснюють капітальний ремонт зовнішніх тепломереж гімназії.
Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!