
Володимир Зеленський анонсував створення “Економічного паспорту Українця”
1 Грудня, 2021
У Бучі на залізничних коліях вдарило струмом підлітка
2 Грудня, 2021З початку 2022 року заплановано перевести на фінансову автономію ряд освітніх закладів Макарівської територіальної громади.
Про це повідомляє інформаційне агентство “MKV” з посиланням на повідомлення Макарівського селищного голови Вадима Токаря у соціальній мережі фйсбук.
З цього питання Макарівський селищний голова провів робочу нараду з начальником Відділу освіти, молоді, фізичної культури і спорту Іриною Волощенко та директорами закладів загальної середньої освіти, на якій обговорили питання про визначення першочергових завдань для ведення закладами освіти самостійного бухгалтерського обліку та про основні повноваження керівників освітніх установ.
Що дасть фінансова автономія закладам освіти?
Фінансова автономія надає більше можливостей для шкіл використовувати власні кошти на формування структури закладу та штатного розпису, встановлення доплат, надбавок, премій, оплату ремонтних робіт у закладі, оплату підвищення кваліфікації педпрацівників.
Повну фінансову автономію мають школи, наприклад, у Бельгії, Латвії, Данії і Швеції. Вони мають повну свободу у використанні бюджетних коштів, які отримують у вигляді субвенцій.
Але це не тільки про окремий рахунок для кожної школи та розширений штат бухгалтерів. Це, перш за все, нова система господарювання, яка опирається на:
- реальну, дієву стратегію розвитку навчального закладу;
- нову систему господарювання, яка має ціллю розвиток навчального закладу та досягнення ним стратегічних цілей у визначений період часу;
- встановлення внутрішніх правил та процедур прозорості, підзвітності та контролю (і тут не обійтися без піклувальних (наглядових) рад);
- залучення ресурсів для потреб школи з багатьох джерел, а не тільки з державного та місцевого бюджетів, до яких додаються ще й благодійні внески батьків.
Де освітні заклади додатково можуть взяти гроші?
Фінансова автономія розширює список джерел, з яких освітній заклад може отримувати фінансування. Серед них:
- гранти вітчизняних і міжнародних організацій;
- доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, підприємств, цехів і господарств, від надання в оренду приміщень, споруд, обладнання;
- плата за науково-дослідні роботи (послуги) та інші роботи, виконані на замовлення підприємств, установ, організацій, інших юридичних та фізичних осіб;
- плата за надання освітніх та інших послуг відповідно до укладених договорів;
- дивіденди від цінних паперів, відсотки від депозитів і розміщення коштів спеціального фонду на поточних рахунках банків державного сектору;
- добровільні внески у вигляді коштів, матеріальних цінностей, нематеріальних активів, одержаних від підприємств, установ, організацій, фізичних осіб;
- інші джерела, не заборонені законодавством.
З початку 2022 року заплановано перевести на фінансову автономію такі заклади освіти: Великокарашинська ЗОШ, Колонщинська ЗОШ, Мотижинський ліцей, Пашківська ЗОШ, Кодрянське НВО, Копилівський ліцей.
Раніше ІА “MKV” повідомляло, що заклади освіти Київщини отримають 3395 ноутбуків, 77 вже отримали у Макарівській громаді, а у Плахтянці Макарівської громади здійснюють капітальний ремонт зовнішніх тепломереж гімназії.
Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!