За 7 місяців на Київщині трапилося понад 9,3 тис. ДТП
10 Серпня, 2021Тариф на електроенергію для населення знижують до 1,44 грн з жовтня
11 Серпня, 2021Двічі на рік у соціальних мережах можна прочитати новину про зариблення активістами водосховища у Гавронщині Макарівської громади. Петро Поливач є одним із таких активістів і у нього ми вирішили поцікавитися що його мотивує на такі акції і як саме вони відбуваються.
Пане Петро, розкажіть про своє захоплення рибною ловлею.
У 2012 році я у Макарові відкрив магазин «Рибна лавка», де можна придбати різноманітні рибальські снасті. Також уже сім років ми займаємося зарибленням водосховища у Гавронщині.
Що Вас підштовхнуло зайнятися зарибленням Здвижа?
Поштовхом до цього проєкту стали розмови з місцевими рибалками, які приходили до нашого магазину та скаржилися на відсутність хороших місць для риболовлі поблизу Макарова.
Є активні мешканці в громаді, які зариблюють водойми у своїх населених пунктах
Зарибленням яких водойм, крім Здвижа, ви ще займалися?
Ми поки що займаємося лише зарибленням Здвижа, але знаю, що є активні мешканці в громаді, які зариблюють водойми у своїх населених пунктах: Комарівка, Липівка, Пашківка. У цих селах мешканці створили спілки рибалок, разом збирають кошти і самостійно зариблюють водойми.
Спостереженнями, порадами щодо зариблення з представниками сільських спілок ділитесь?
Так, обмінюємся думками.
Розкажіть детальніше про процес зариблення.
У самому процесі зариблення нічого складного. Процес має відбуватися навесні, або восени. Риба важко переносить жару. А тому краще її перевозити коли прохолодніше на вулиці. Рибу купуємо на водоймах, які спеціально займаються її вирощуванням. Купуємо від малька (20 грам), до живої риби (близького 1 кг).
Якою рибою зариблюють Здвиж?
Якими видами риби зариблюєте Здвиж?
Карась, короп, білий амур, лящ.
Розкажіть хто бере участь у процесі зариблення разом з Вами?
Ми маємо в магазині постійних покупців, які активно та регулярно нам допомагають. Кошти збираємо на базі магазину «Рибацька лавка». Ми робимо оголошення в магазині про дату майбутнього зариблення і пропонуємо взяти участь у придбанні риби.
Також допомагають нам хлопці з Макарова, які мають досвід продажу живої риби. У них є наявна техніка, яка дає можливість безпечно доставити рибу до Макарова.
Тобто у процесі беруть участь різні люди. Хтось допомагає фінансово, хтось – технікою, а хтось безпосередньо участю.
Але як показав цей рік, поінформованість про зариблення у нас ще не налагоджено. Будемо над цим працювати.
Нещодавно нам стало відомо, про участь у процесі зариблення Вадима Корунського. Розкажіть про це детальніше.
Довідка ІА “MKV”
Вадим Корунський – співзасновник та керівник товариства з обмеженою відповідальністю “Карпела” та однойменного проекту “Карпела”, який розповідає про рибні місця, водойми, особливості риболовлі та викладає звіти з риболовлі.
З Вадимом Корунським я познайомився кілька місяців тому у нашому магазині. Він учасник і переможець міжнародних турнірів по спортивній ловлі коропа. У нього також наболіле питання щодо відсутності хорошого місця для риболовлі.
Після спілкування він запропонував в магазині реалізовувати його власний товар, а всі вирученні кошти передає на процес зариблення.
Відтепер, у нас в магазині всі бажаючі можуть придбати запатентований Вадимом Корунським винахід для кращої риболовлі. А на отримані кошти ми придбаємо рибу.
З утворенням Макарівської громади змінилося відношення влади до процесу зариблення?
Чи змінилося ставлення, говорити ще рано, пройшло поки що мало часу. Наскільки мені відомо, у керівництва громади є плани щодо процесу зариблення, але як він буде реалізований побачимо трішки пізніше.
Чи підраховували Ви фактичний вилов на водоймі де проводили зариблення?
Це зробити неможливо. Промисловий вилов відсутній, а приватний ніхто не контролює. Інспектори по рибалці в громаді відсутні. І лише спілкуючись з рибалками, ми дізнаємося про вилов тієї чи іншої риби певних розмірів. Але, однозначно можу сказати, що нашого зариблення на водойму такого розміру недостатньо.
Чим більше будемо зариблювати, тим швидше водойма сама себе вилікує
А як боритеся з нелегальним виловом на водосховищі?
З нелегальним виловом у нас борються свідомі рибалки, які знайшовши сітку ріжуть і витягують її. Про рейди по відлову браконьєрів у нас на водосховищі я не чув.
Хотілося щоб з часом до цього процесу долучилося керівництво громади.
З яким найбільшими проблемами Ви зіткнулись у процесі зариблення?
Як я вже говорив, найбільша проблема – мало інформації про саму акцію.
Ви сказали, що риби, яку Ви запускаєте, мало для водосховища. Чи проводилися підрахунки, скільки потрібно риби для цієї водойми?
Підрахунок необхідної риби зараз провести не важко. В інтернеті легко знайти норми для 1 гектара водойми.
Але поруч з цим, на власному досвіді уже помітили, що чим більше риби тим більше справжніх рибалок. Чим більше добросовісних рибалок – тим менше браконьєрів. Чим менше браконьєрів, тим більше риби у водоймі. Тобто чим більше будемо зариблювати, тим швидше водойма сама себе вилікує.
Насамкінець, розкажіть куди звертатися членам громади, якщо вони бажають взяти участь в процесі зариблення і коли відбудеться найближча акція.
Акцію попередньо плануємо на жовтень. А звертатися потрібно в магазин «Рибацька лавка» у Макарові по вулиці Димитрія Ростовського 37 б, на -1 поверсі торгового центру «Фаворит». У магазині є продавці, які приймуть будь-яку допомогу та зафіксують її.
Ваші побажання рибалкам, які читають це інтерв’ю.
Всім рибалкам та читачам бажаємо – ВЕЛИКИХ ХВОСТІВ!
Дякую за спілкування.
Дякую за запитання.
Спілкувався Віталій Гедз.