
Відомий історичний проєкт, заснований у Макарові, дістався до Боярської громади
22 Червня, 2024
У СЕЛІ МАКАРІВСЬКОЇ ГРОМАДИ ВІДКРИЛИ ВІДРЕМОНТОВАНУ АМБУЛАТОРІЮ
25 Червня, 202423 червня, у день свята Пресвятої Трійці – П’ятидесятниці, парафію святого Георгія Переможця у с. Мотижин Макарівської громади відвідав Олександр Драбинко, архієрей Православної церкви України, митрополит Переяславський і Вишневський.
Про це повідомляє інформаційне агентство “MKV”.

Митрополит Олександр звершив освячення святого престолу та храму після реконструкції. До Святого Престолу були вкладені мощі святого воїна-мученика Дасія Допостольського, та святої мучениці Регіни Гальськоі.

По завершенні освячення храму Митрополит звершив в ньому Божественну літургію.
Співслужили йому: настоятель ієромонах Іларій Богуцький, клірики єпархії, серед яких протодиякон Андрій Кузнєцов, прийнятий сьогодні згідно поданого прохання до Переяславсько-Вишневськоі єпархії з юрисдикції Української Православної Церкви (МП).

За відправою пролунали молитовні прохання за воїнів, владу і народ України, за спокій душ полеглих оборонців Батьківщини, мирних жителів та закатованих під час російської окупації мотижинців.

Наприкінці Літургії митрополит Олександр привітав настоятеля отця Іларія та парафіян зі святом Трійці та подією освячення храма. Активу громади він вручив ордени від Блаженнішого Митрополита Епіфанія та благословенні грамоти Переяславсько-Вишневської єпархії.
Після відправи було відслужено вечірню, за якою читалися коліноприклонні молитви, складені святителем Василем Великим у IV ст.

Наприкінці богослужіння Олександр Драбинко освятив поклінний хрест в пам’ять загиблих мотижинців та освятив принесені парафіянами зелені букети.
Довідка ІА “MKV”
За Любомирських в Мотижині було збудовано греко-католицькій храм св. Георгія. Орієнтовна дата його заснування 1722 р. Адже уже в 1775 р. у грамоті власника Мотижина князя Антонія Любомирського, про храм зазначається: «У виконання моїх побажань, повідомляю, що в моїх спадкоємних угіддях діє церква в містечку Мотижині, називана св. Георгія, у яку я маю намір призначити викладати Закон Божий і шляхетні звичаї чемного Григорія Клобановського як повітового патрона…». У ХІХ ст мотижинці збудували нову дерев’яну церкву. У 1921 р. в селі була відкрита Українська автокефальна церква, яку наприкінці 1930-х радянська влада закрила. У роки Другої світової війни було відновлено діяльність УАПЦ. Служби проводив Іов Рудік. Але потім її знову закрили. Церковна громада вчергове була відроджена у 1994 р. Перший час богослужіння відправлялися у пристосованому під храм приміщенні, допоки у 2010-х р. не звели типову церкву. 14 травня 2022 р. громада відповідно до поданого прохання була прийнята до Православної Церкви України до складу Переяславсько-Вишневської єпархії.