Жахлива ніч у Києві: рф завдала ракетного удару по столиці України
13 Грудня, 2023Суддя Тандир, обвинувачений у вбивстві нацгвардійця, відписав майно дружині і розлучився з нею
19 Грудня, 2023Для мешканців Бучанського району Київської області вже протягом п’яти місяців працює Громадський центр сприяння доступу до правосуддя.
Про це повідомляє інформаційне агентство “MKV”.
Центр було створено за підтримки Програми USAID «Справедливість для всіх». Діяльність центру забезпечує Луганська обласна громадська правозахисна жіноча організація «Чайка», яка за понад двадцять років роботи у сфері захисту прав жінок, протидії корупції та підвищення громадської свідомості успішно реалізувала більш ніж 30 проєктів. З 2014 року організація активно сприяє інтеграції внутрішньо переміщених українців у приймаючі громади.
Фахівці Громадського центру безоплатно надають правову допомогу щодо питань, пов’язаних з наслідками війни, у тому числі допомагають у відновленні втрачених документів та консультують щодо отримання компенсації за втрачене, зруйноване чи пошкоджене внаслідок російського вторгнення житло або інше майно.
Головна особливість центру полягає в тому, що він у першу чергу направлений на допомогу маломобільним громадянам та людям похилого віку, яка забезпечується роботою мобільної громадської приймальні з виїздами до місць проживання таких громадян. Для отримання допомоги ви можете попередньо залишити заявку зателефонувавши на гарячу лінію за номером +38 098 079 40 23, на сторінці організації https://cjckyivregion.chaika.org.ua/ або у чат-боті в Telegram https://t.me/cjckyivregion_bot.
Перехід на сторінку Громадського центру сприяння доступу до правосуддя за QR-кодом
1. Зайти до Viber
2. Натиснути «Додатково» та піктограму (іконку) QR-код
3. Відсканувати QR- код
Хто може звернутися за безоплатною юридичною допомогою до Громадського центру сприяння доступу до правосуддя:
- соціально вразливі та маломобільні громадяни похилого віку;
- особи з інвалідністю;
- малозабезпечені люди;
- багатодітні родини;
- внутрішньо переміщені особи;
- інші громадяни, що мають юридичні проблеми внаслідок війни.
«За час роботи центру відбулося 15 виїздів громадської мобільної приймальні (загалом заплановано 40 виїздів), було надано первинних консультацій більш ніж 90 мешканцям. У декількох випадках є потреба повторного консультування або правового супроводу. Частина консультацій мобільної громадської приймальні проходили у модульних містечках для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Ми також активно взаємодіємо з органами місцевого самоврядування, іншими громадськими організаціями. А з-поміж місцевих жителів сформовано групу активістів, які сприяють ефективній взаємодії фахівців центру з громадами», – розповідає Алла Ковальова, координаторка проєкту.
Юридичні питання, з якими найчастіше звертаються мешканці деокупованих громад до фахівців центру:
- відсутність правоустановчих документів на пошкоджене або зруйноване житло як на деокупованих, так і на тимчасово окупованих територіях;
- претензії щодо актів обстеження на пошкоджене або зруйноване житло;
- неправомірні вимоги сплати за ненадані комунальні послуги щодо пошкодженого або зруйнованого житла;
- проблеми з одержанням соціальних виплат від держави та допомоги від міжнародних організацій;
- неправомірні рахунки за надані послуги у медичних закладах;
- питання виплати кредитів та іпотек за пошкоджене або зруйноване житло;
- проблеми поділу майна, отримання спадщини, яка була знищена або пошкоджена внаслідок військових дій.
Звернутись за послугами центру громадяни можуть за телефоном гарячої лінії +38 098 079 40 23 або безпосередньо за адресою: смт Бородянка, вул. Семашка, 1-а.
Ми чекаємо на вас: з 10:00 до 17:00 з понеділка по п’ятницю та з 10:00 до 15:00 у суботу.
Ця публікація здійснена за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх». Погляди авторів, викладені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.
Раніше ІА “MKV” повыдомляло про те, що тривають безкоштовні медичні огляди для жителів Макарівської громади на Київщині.
Підписуйтеся на Telegram-канал MKV — джерело актуальних новин Макарівської громади й Київщини!